wiszący wyciąg spalin tajfun

Odsysacz spalin typu Tajfun III gen. jest przeznaczony do odsysania spalin z układów wydechowych pojazdów silnikowych. Przeznaczony jest do pracy na stanowiskach warsztatowych, garażowych a także jako wyposażenie Stacji Kontroli Pojazdów.

Wiszący odciąg spalin Tajfun w standardzie został wyposażony w automatyczny włącznik wentylatora, który uruchamia odsysacz po zdjęciu węża z zawiesia.

Łatwy montaż, kompaktowa budowa, wyposażenie odsysacza w kabel zasilający zakończony wtykiem a także automatyczny włącznik przyspieszają prace montażowe oraz obniżają całkowite koszty instalacji wyciągu.

dwuwężowy wyciąg spalin tajfun DUO

Odsysacz spalin typu Tajfun Duo III gen. jest urządzeniem przeznaczonym do odsysania spalin z układów wydechowych pojazdów silnikowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t dmc (pojazdy osobowe i dostawcze). Dzięki zastosowaniu dwóch węży odciągowych może obsługiwać pojazdy wyposażone w dwie rury wydechowe lub obsługiwać jednocześnie dwa sąsiadujące ze sobą stanowiska naprawcze.

wiszący wyciąg spalin bryza

Odciąg spalin typu Bryza III gen. jest przeznaczony do odsysania spalin z układów wydechowych pojazdów silnikowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t dmc.
Przeznaczony jest do stanowisk warsztatowych dla pojazdów ciężarowych, specjalistycznych (np. maszyn budowlanych) oraz stanowi alternatywę dla automatycznych odsysaczy spalin dedykowanych Ochotniczym Strażom Pożarnym.
Odsysacz spalin Bryza nie posiada funkcji samoczynnego wyczepiania się z rury wydechowej pojazdu – wymaga ręcznego odpięcia ssawki z wydechu i wyłączenia urządzenia.

Bębnowy wyciąg spalin tornado

Bębnowy odsysacz spalin Tornado jest przeznaczony do odsysania spalin z układów wydechowych pojazdów silnikowych. Przeznaczony jest do pracy na stanowiskach warsztatowych, garażowych a także jako wyposażenie Stacji Kontroli Pojazdów.

Odciąg spalin Tornado jest dostarczany jako kompletne urządzenie odciągowe wyposażone w wentylator umocowany do bębna (wersja Tornado-W) lub jako urządzenie bez wentylatora które należy podłączyć do wentylatora umieszczonego na np. dachu obiektu.

Zastosowanie w urządzeniu elektrycznego napędu bębna ułatwia użytkowanie oraz eliminuje wszystkie wady podobnych urządzeń z napędem sprężynowym.

Mobilny wyciąg huragan

Odsysacz spalin typu Huragan III gen. jest przeznaczony do odsysania spalin z układów wydechowych pojazdów silnikowych. Przeznaczony jest do pracy na stanowiskach warsztatowych, garażowych a także jako wyposażenie Stacji Kontroli Pojazdów.

Odciąg spalin Huragan jest gotowym do pracy urządzeniem i nie wymaga prac montażowych.

Rozwiązanie z wężem odciągowym zakończonym ssawką ułatwia podłączenie wyciągu do rury wydechowej pojazdu, bez konieczności manewrowania całym urządzeniem. Wyciąg umożliwia również odsysanie spalin z pojazdów umieszczonych na podnośnikach czy stojących na kanałach naprawczych.

bębnowy wyciąg spalin tornado bez wentylatora

bębnowy wyciąg spalin tornado-W z wentylatorem

Bębnowy odsysacz spalin typu Tornado-W jest przeznaczony do usuwania spalin emitowanych przez silniki spalinowe samochodów na stanowiskach diagnostycznych w Stacjach Kontroli Pojazdów, w warsztatach samochodowych, na stanowiskach szkoleniowych i w szkołach technicznych.

Urządzenie nie może być stosowane w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Urządzenie nie nadaje się również do przetłaczania powietrza zawierające pyły stwarzające ryzyko zapłonu lub wybuchu.

Automatyczny odsysacz spalin typu FEN-200 (stacjonarny)

Odsysacz typu FEN-200 jest stacjonarnym odsysaczem spalin przeznaczonym do odciągania spalin z układów wydechowych wozów bojowych Straży Pożarnych. Urządzenie posiada funkcję samoczynnego odczepiania się od pojazdu w momencie jego wyjazdu z miejsca postojowego (elektromagnes) a także automatycznego wyłączenia wentylatora.

Konstrukcja odciągu spalin umożliwia również zastosowanie nadajnika radiowego do samoczynnego uruchamiania się wentylatora odciągowego (wyposażenie dodatkowe).

Automatyczny szynowy odsysacz spalin typu FEN-200/P

Automatyczny odsysacz spalin typu FEN-200/P przeznaczony jest do usuwania spalin emitowanych przez silniki spalinowe pojazdów o stałym miejscu postoju (głównie pojazdy gaśnicze Ochotniczych Straży Pożarnych). Cechą charakterystyczną systemu jest ciągła gotowość do wyjazdu pojazdu garażującego bez konieczności ręcznego odpinania ssawki spalin z rury wydechowej.